Domácí koželužství

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 21.3.2010:
statistiky

O mně

Vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy (bez poznámek bych prosil), živím se jako programátor, posledních pár let bydlím na samotě ve Chvalči (vesnice poblíž Trutnova). Chováme pár koz a ovcí, a právě to mně přivedlo ke koželužství - bylo mi líto kůže po zabijačce vyhazovat.

Bydlím sice na samotě u lesa a chovám zvířata, ale nejsem (doufám) žádný ekomagor, kterých se poslední dobou vyrojilo až až. Takže doma nesvítíme svíčkama, pereme v pračce, nejsme vegetariáni, stravujeme se i potravinami koupenými v supermarketu, Temelín považujeme za rozumné řešení nedostatku energie, úsporné žárovky a větrné elektrárny za kravinu a podobně.

Přesto rád pracuju rukama a vyrábím různé věci za pomoci prostředků, které mám k dispozici - díky tomu tak nějak tíhnu k lidovým tradičním řemeslům. Kromě kůží taky trochu tkám (na stavu i karetkách), peru a češu vlnu, předu, šiju ošatky ze slámy, vyrábím dřevěné vidle, dělám sýry a podobně.

Od dob studií mám náklonnost k historii, speciálně pak k období středověku. Chodil jsem na historický šerm (a taky na různá jiná bojová umění), ale od přestěhování sem do Chvalče v tomto směru už pouze degeneruju.

Hodně podporuju Dům pod jasanem (tkalcovské muzeum a řemeslná dílna na okraji Trutnova), a jsem jím podporován. Pokud máte možnost a zájem, určitě tam někdy zajděte.

Jo, a kontakt na mě je kavan.petr@seznam.cz, kdyby to někdo potřeboval. Třeba nějaký profík, který mě chce seřvat za to, že jsem někde napsal nesmysly (takové maily vítám, ale pouze v případě že dotyčný uvede jak to má být správně).