Domácí koželužství

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 21.3.2010:
statistiky

Prodej kůží

Činění kůží mám jako koníčka, a dělám to protože mě to baví, i proto, aby kůže z našich zabitých zvířat nepřišly vniveč. Jelikož ale moc nefušuju do sedlářství, narážím na to, že nemám vyčiněné kůže moc jak využít. Rozhodl jsem se tedy je nabídnout k prodeji, aby mohly dále někomu sloužit.

Všechny moje kůže pocházejí z koz či ovcí z vlastního chovu nebo od okolních chovatelů, případně ze srnek od myslivců. Postupy které používam jsou historicky věrné, snad až na to, že činím v plastových sudech místo dobovějších jam nebo zděných kádí. Činění tříslovinami z kůry byl obecně v Evropě nejvíce využívaný způsob minimálně od počátku raného středověku. Činění kamencem (jirchářství) bylo na blízkém východě známé už ve starověku, u nás se začalo více využívat během středověku. Pokud se věnujete například living history, tak jsou tyto kůže přesně pro vás.

Jaksi mimochodem s historičností postupu přichází i jeho ekologičnost. Při práci využívám kromě vody a kůže následující suroviny: hašené vápno, ocet, jedlý olej, žloutky, kuchyňskou sůl. Na vlastní činění potom buď drť z březové kůry a nebo hlinitý kamenec (to už je trochu "chemie", nicméně známá už od starověku a nejedovatá. Kamencem se dřív např. i čistily zuby.) Pokud vám tedy záleží na životním prostředí, pak vám moje kůže mohou také vyhovovat.

 Jak koupit

Po zralé úvaze tu nemám klasický e-shop, protože moje výrobky nejsou nijak normované, takže je lepší se přeci jen předem dohodnout, abyste potom dostali opravdu to, co využijete. Mám tu na výběr typy kůží které mám zrovna k dispozici spolu s jejich popisem, cenou atd. Pokud budete mít o nějaké zájem nebo se budete chtít zeptat, napište mi buď mail, nebo zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře; po mailu se potom dohodneme. Více viz Jak objednat kůži


Objednávka / dotaz

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Dotaz: